2017.11.14 Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości

1. POCZĄTEK

   W sobotę 11 listopada 2017 r. w kościele parafialnym pw. Św. Jana Nepomucena w Dorohusku odbyły się gminne uroczystości najważniejszego polskiego święta narodowego, „Święta Niepodległości". Przypomnijmy, obchodzone ono jest dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach zaborów, w roku następnym wypada jubileusz, 100-rocznica odzyskania niepodległości.

POCZET 2

POCZET 3

POCZET 3

POCZET 4

   Uroczystości rozpoczęły się one o godz. 12.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali wspólnie Ks. Kan. Henryk Suchodolski, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Świerżach i Ks. Prałat Ryszard Winiarski, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Dorohusku, który następnie wygłosił homilię. Wiele uwagi w niej poświęcił lekcji dawnego patriotyzmu na przykładzie Ignacego Paderewskiego, nawiązał również do czasów współczesnych.

1. KSIĘŻA

   Na zakończenie Mszy świętej wysłuchano kilkunastominutowego koncertu pięknych pieśni patriotycznych i niepodległościowych w wykonaniu zespołu „Ale Babki" z Kapelą Męską z Dorohuska.

1. ALE BABKI

   W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele gminnych władz samorządowych, radni Rady Gminy, służby mundurowe, kombatanci, kierownicy jednostek i zakładów, przewodniczący, prezesi organizacji i stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, młodzież wraz z pocztami sztandarowymi. Na zakończenie uroczystości serdeczne słowa podziękowania, księżom sprawującym Mszę świętą, uczestnikom uroczystości, przekazała Katarzyna Rafalska, Sekretarz Gminy Dorohusk.

1. KONIEC

2. KONIEC

3. KONIEC

4. KONIEC

Fotorelacja: Beata Soczyńska i Renata Borkowska-Stopa.